BCF1570V48 Single Direction Plate Compactor
SKU: BCF1570V48
Regular price
Sale price
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
20" (50cm) x 21" (53cm) plate, 6.5HP (5Kw) Electric Motor 1,570kg centr. force c/w Water kit.
Accessories recommended and REQUIRED for this compactor can be found here:
Bartell Global - VANGUARD SI 48V 1.5KWH BATTERY - 21460